Co-Lab

Мета: навчання проектного менеджменту задля втілення в життя креативних і корисних місту проектів.

Період реалізації: 10 лютого 2017 – 14 травня 2017 року.

«Co-Lab» - серія тренінгів з розробки проектів, створена спеціально для учасників з метою розвитку їх навичок на основі конкретних проектів. Учасники випробовують свої ідеї в творчому середовищі, результат контролюють експерти, а команда-переможець має можливість втілити свою ідею в життя. Робота в команді дає зрозуміти учасникам необхідність обміну ідеями.


Проект «Co-Lab» полягав у навчанні проектного менеджменту тих рівнян, які мають ідеї, спрямовані на поліпшення Рівного, і готові представити їх у формі готових проектів експертам та інвесторам. Безкоштовні тренінги відбулися з найкращими місцевими та міжнародними тренерами в «Open Office» на базі ГО «Платформи взаємодій «Простір».




Усі учасники мали можливість відвідати такі тренінги:

1) Фандрейзинг та фінансова звітність (основні елементи бюджетування).

2) Створення Ради директорів.

3) Основи стратегічного планування.

4) Ефективний мозковий штурм та креативне мислення.

5) «Elevator Pitching» та основи ораторського мистецтва.

6) Вищий рівень «Story Telling» та техніки візуалізації.

7) Моніторинг та звітність (логічні моделі).

8) Нетворкінг та співпраця з медіа.

9) Прототипування та представлення мінімально життєздатного проекту (MVP).

10) Вищий рівень термінології проектного менеджменту.

10 лютого 2017 р. – відбувся старт проекту «Co-Lab».


Co-Lab у цифрах:

  • 33 учасники
  • 6 команд
  • 6 проектів
  • 6 менторів
  • 9 філантропів-інвесторів

Фінальна презентація проектів розвитку міста Рівного

Упродовж навчання з лютого по травень 2017 року активні рівняни ґенерували ідеї щодо розвитку рідного міста, навчалися проектному менеджменту та створювали власні проекти. Учасники представили свої проекти експертам та потенційним інвесторам. Засновником проекту є Кевін Блоссфелд, волонтер Корпусу Миру в Україні. 14 травня 2017 року відбулося представлення проекту філантропам-інвесторам.


Експерти «Co-Lab»

Валерій Веремчук, співзасновник стартапа «AB games», партнера компанії ТОВ «ТВФ Дімол», генерального менеджера Еdutone (м.Рівне): «Це перший форум із презентаціями стартапів у Рівному. Порада: більше звертайтеся до бізнесу напряму та озвучуйте свої ідеї».



Віктор Мошинський
, ректор Національного університету водного господарства та природокористування (м.Рівне).


Володимир Радевич
, координатор програми «Стала Мобільність» платформи «Тепле Місто». Випускник стартап-інкубатора «1991», Special Ambassador for UNESCO з 2016 року. (м.Івано-Франківськ): «Будьте щасливі у тому, чим ви займаєтесь і давіть на газ!»



Геннадій Шелудько, керівник центру турботи про клієнта (виконавчий директор) компанії «Ескада-М». (м.Рівне): «Важливо кожному особисто відчувати свою відповідальність».


Євген Щербаков, директор Fine city development, учасник правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне): «Фінансова складова є основою життєзабезпечення проекту».



Назар Подольчак, директор Lviv Tech StartUp School, бізнес-тренер (м.Львів): «Вірте у свій проект, покажіть, що він найкращий».


Олександр Ковальчук, партнер Creative Capital Investments, учасник правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне).

Сергій Гемберг, співзасновник Телепортус, учасник правління ГО «Платформа взаємодій «Простір» (м.Рівне): «Мрійники змінюють світ!»



Ярина Мельник, операційний менеджер платформи «Тепле Місто» (м.Івано-Франківськ): «Під час навчання ви стали спільнотою, тому не втрачайте цього».



Корпус Миру США в Україні на презентації у фіналі проекту CoLab представляв Річард Роман.


Перший проект, який презентували, – «Відкрита майстерня». Команда запропонувала створити громадський простір для творчості рівненських майстрів, навчання всіх охочих долучитися до креативної спільноти, проведення майстер-класів з виготовлення виробів з дерева та шкіри та зустрічей. Команда: Олександр Бурдюк, Вадим Клекоць, Наталя Холодова, Ольга Шевчук. Ментор: Вікторія Поврознюк.


Другий проект — «Co-working», що створюється як майданчик для взаємодії влади та громади, влади та бізнесу, для обміну досвідом, просвітницької роботи, здійснення навчання, проведення тренінгів та виставок. Цей проект дасть змогу громаді міста швидше та ефективніше реалізовувати плани щодо покращення Рівного, обговорюючи це з представниками влади. Команда: Юлія Шигорева, Віталій Герман, Анна Дмитрієва, Ірина Кознюк, Наталія Путря, Євгеній Щирський. Ментор: Тетяна Кідрук.


ГО «Prefix» створила проект, на меті якого стажування та навчання молоді за кордоном. Члени організації опікуватимуться учасниками різних програм від початку до самого повернення додому. Учасники цього проекту зможуть використовувати набуті навички у повсякденному житті та професійній діяльності, що дасть поштовх до реалізації особистісного потенціалу рівнян. Команда: Олег Петрусь, Каріна Вознюк, Вікторія Березнюк, Юрій Надейко, Вікторія Ярощук, Галина Біла, Антон Давидчук, Ксенія Волошина, Іван Гетьман, Яна Кеплін. Ментор: Олена Шульга.


«STEAM Lab» — проект першого в регіоні інноваційного технологічного центру, у якому передові ідеї можуть стати реальністю, зокрема у Національному університеті водного господарства та природокористування. Steam-лабораторія – місце де ідеї втілюються в життя, де гармонійно поєднуються Science, Technology, Engineering, Art & Management – передова наука, технології, інженерні рішення, мистецтво та менеджмент. Команда: Олена Тинник, Микола Власов, Володимир Левшенюк, Анна Тимошок, Оксана Клюха, Леся Камінська, Оксана Кардаш, Микола Тищук, Володимир Молчанов. Ментор: Антон Шинкарук.


«Креативний простір Connect». Ініціатори проекту мають намір створити сприятливі умови для успішної роботи та розвитку креативних, ініціативних та творчих людей. Це буде перший простір такого типу у Рівному, що орієнтований на навчання, співпрацю, комунікацію учасників, допомогу у їх становленні та пошуку нових ідей та бізнес-моделей. Команда: Сергій Максимович, Юлія Балашова, Ольга Кравчук, Юліана Максимчук, Денис Портной, Тетяна Солнцева. Ментор: Олена Білик.



Освітній простір «SOFIA»
спрямований на створення першої альтернативної якісно нової школи у Рівному. Перевагами такої школи є те, що навчання проводиться у класах по 14 учнів, індивідуальний підхід викладачів, застосовуватиметься проектне навчання та приділятиметься увага розвитку soft-skills. Планується школа повного дня, з унікальними курсами, майстер-класами для дітей та батьків, обов’язковими виїзними уроками та екскурсіями. Команда: Сергій Гаврюсєв, Вероніка Кожемякіна, Наталія Оксентюк, Ірина Гах, Євген Рудик. Ментор: Володимир Булка.



Проекти оцінювалися експертами за категоріями:

  • якість представлення,
  • інноваційність,
  • соціальний та економічний ефекти.

За підсумками перше місце здобув проект Освітній простір «SOFIA», фундаментальність якого відмітила більша частина журі. Друге місце - «STEAM Lab», автори цього проекти у майбутньому співпрацюватимуть із Національним університетом водного господарства та природокористування. Третє місце за проектом Молодіжна ініціатива «Prefix», якому Віктор Мошинський пообіцяв допомогти та надання приміщення, аби вони розпочали втілення.


Фото: Андрій Матвіїв, Олександр Бойко, Андрій Кравчук