Мета: створити креативний кластер у місті Рівне, сприяти розвитку підприємництва нового типу.

Період реалізації: 2 квітня 2017 року.

У сучасному світі все більшої ваги та популярності набуває таке поняття, як «креативна економіка» – явище, при якому людська фантазія може стати джерелом непоганого заробітку. Щоб дати поштовх для розвитку креативного бізнесу в Рівному, «Платформа взаємодій «Простір» запросила естонця Рагнара Сііла на мотивуючу зустріч. Він фахівець з креативної економіки, координатор експертної групи розвитку культурних і творчих індустрій Європейської комісії, а ще - виконавчий директор компанії «Creativity Lab».


Під час «Форуму культурних ініціатив» 2 квітня, о 12.00 в актовій залі головного корпусу НУВГП він провів безкоштовний майстер-клас «Синергія бізнесу та творчості. Креативні індустрії». Рагнар Сііла розповів рівнянам про те, що таке креативна економіка та чому вона важлива для країн усього світу, про міжнародний досвід розвитку креативного підприємництва, та як розкрити творчий потенціал України.

«Навіщо у бізнесі потрібен креативний підхід? Тому, що він змінює цінність того, що ви робите, оскільки творчість збільшує вартість того, що ви створюєте, - наголошує . – Сьогодні для того, щоб отримати успішний проект, мало продумати і прорахувати концепцію, необхідно левову частку приділити креативу, і тільки тоді він буде приречений на успіх. Креативність – це беззаперечне джерело доданої вартості, це характеристика, яка робить речі унікальними й не схожими одне на одне. Таким чином, креативість може бути творцем бізнесу іншого походження й нових робочих місць разом з тим».

Окрім пізнавальної зустрічі із фахівцем з креативної індустрії відбулася й презентація інноваційних брендів, які створені та успішно працюють саме у Рівному – «Made in Rivne».

FREAK DAYS - молодий український бренд одягу, який шиє свої речі для мирних любителів природи.


Urban Planet Streetwear - casual и streetwear одежда – це одна з топових марок України родом з Рівного.

KidIT – освітньо-технологічний майданчик, який дає українським дітям отримати перші основи IT-грамотності, базові навички для успішної реалізації в майбутньому.


Oksana Ivanova – дизайн інтер’єрів, предметний дизайн, втілюють в життя ідеї для комфорту, стилю і натхнення.


FaBrick – це унікальне дизайнерське рішення для інтер’єрів у популярному стилі «loft», яке часто використовують у проектуванні ресторанів, барів, навіть фотостудій.

S-cape – це український бренд яскравого одягу для прогулянок під дощем, створений у Рівному.

JoyRocks – розробник соціальних ігор з Рівного.

Розвиток креативного підприємництва на цьому не зупинився, і «Open Office» став майданчиком для обміну досвідом та створення інтелектуального продукту. Постійно підживлює рух креативної економіки Сергій Гемберг – учасник «Платформи взаємодій «Простір» - запрошуючи лекторів, гостей, створюючи події, які надихають бізнес.